Prosinec 2021:

Dobrý skutek - Vánoce pro pejsky v útulku

Děti se rozhodly udělat radost pejskům v kroměřížském útulku Čápka. Nejdříve se z části výtěžku z prodeje výrobků na vánočním jarmarku zakoupily pochoutky. Poté jsme uspořádali sbírku starých dek a hraček. Během několika dnů děti nanosily hromady pochoutek, granulí, starých dek, přikrývek a hraček. Vše jsme museli naložit do dvou aut a v pátek jsme dárky předaly s paní učitelkou Bušovou v útulku. Paní , která věci přebírala, byla nadšená a dětem jsme tlumočily velké poděkování.

Naši žáci z 1. stupně tímto dobrým skutkem dokázali, že mají srdíčka na pravém místě a že jim osud opuštěných pejsků není lhostejný. Alespoň na chvíli jsme jim zpestřili jejich smutný život.

Mgr. Blanka Ondová

Vánoce

Z oblohy se sype sníh,vločky tančí v závějích.Tak zase po roce máme tu Vánoce, vánoční nálada všechny nás ovládá. Ježíšek pomalu zapřahá saně, za okny vidět je paprsku svit, zavři teď oči a nastav své dlaně, lásku a štěští si do nich chyť.

I letos jsme nezapomněli na babičky a dědečky, kteří tráví Vánoce v Domovech. Nejen přáníčky od dětí ,ale i vánočním cukrovím jim zpříjemníme chvilku u stromečku.

Děti i učitelé přejí nejkrásnější dárek k Vánocům, je to úsměv, láska a pohlazení.

Mgr. Blanka Ondová