Období od 30. 11. do 4. 12. 2020

V tomto týdnu prezenční výuka ve škole dle mimořádného rozvrhu hodin, pak rovněž každý lichý týden do odvolání.

V týdnu od 7. 12. distanční výuka (doma) - už vše přes MS Teams, pak rovněž každý sudý týden do odvolání.

__________________________________

Období od 23. 11. do 27. 11. 2020

 

VÝUKA DLE ROZVRHU HODIN ( některé vyučovací hodiny videovýuka,v dalších vyučovacích hodinách plnění a odevzdávání úkolů)! 

ŘÁDNĚ DODRŽUJTE STANOVENÉ TERMÍNY ODEVZDÁNÍ ÚKOLŮ!

ROVNĚŽ DODRŽUJTE ROZVRH VIDEOVÝUKY!

VŠE NALEZNETE ZADÁNO I V MS TEAMS, ZKUSTE TEDY PRACOVAT PŘEDNOSTNĚ S MS TEAMS :-)

 

Anglický jazyk

slovíčka 1. lekce - vše

učebnice:

16/1 - přečtěte a přeložte si text o svátcích ve Velké Británii a odpovězte na otázky - do sešitu

16/3 - odpovězte na otázky týkajících se našich svátků - do sešitu

WB: 12/1,2,3

do pátku 27.11. do 15h

 

Přírodopis

Téma: Rozmnožování ryb. Zástupci ryb - úkolem je zapsat zápisy a potvrdit splnění úkolu a vypracovat uvedené online cvičení, nechat si ho vyhodnotit, celou obrazovku s vyhodnocením vyfotit a odevzdat dne 23. 11. do 10,00 hodin

Mail: j.smazilova@zszdounky.cz

odkaz na online cvičení: https://www.skolasnadhledem.cz/game/2096

zápis - rozmnožování ryb

zápis - zástupci ryb

Výchova k občanství

Zásady lidského soužití – mravnost a morálka (nadpis)

 • Učebnice str. 94 – citát úplně nahoře – do sešitu napiš, jak citátu rozumíš.
 • Učebnice str. 95 – úkol otazník úplně nahoře – do sešitu si udělej dva sloupečky a napiš, co z uvedeného je podle tebe morální a co nemorální,
 • Na internetu vyhledej co znamenají uvedené pojmy a zapiš si je do sešitu:
 • mravnost
 • morálka
 • etika
 • etická kodex

- do 23. 11. do 17 hod. poslat na e-mail reditelka@zszdounky.cz foto, nebo scan úkolů, popř. kdo nemá tuto možnost, pošle alespoň informaci, že jsi dané zadání vypracoval/-a - nebo již můžete zkusit odevzdat v MS Teams

Tělesná výchova

SOUTĚŽ - každý sám doma si stopne 1 minutu a spočítá si on sám, nebo jiný člen rodiny, kolik naskákal přes švihadlo po dobu 1 minuty. Svůj výsledek poslat do 26. 11. 17 hod. na email: r.mejzlikova@zszdounky.cz 

Nejlepší výsledky budou vyhodnoceny a bude i slavnostní online vyhlášení :-) z každého ročníku 1.-3. místo kluci i holky.

 

Český jazyk

Mluvnice: videovýuka úterý, středa - Neohebné slovní druhy, příslovce, testík na slovesa (úterý)

Literatura: Napište si do sešitu zápis, který je zde.

Přečtěte si krátký komiks o sv. Anežce. Do sešitu (literární část) si vypište: Kdo to byla sv. Anežka? Odkud pocházela (z jakého rodu)?, Čemu se v životě věnovala? Jaké zázraky jsou s ní spojeny? Kdy a jak zemřela? Kdy byla prohlášena za svatou? Vyfoťte/oskenujte a odevzdejte v Teams nebo na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 26. 11. do 16:00.

Blíží se termín odevzdání 1. čtenářského záznamu (do 26. 11. včetně). Kdo by nemohl najít záznam, je zde. Odevzdávejte v Teams nebo na e-mail.

Sloh: Pokračujeme v popisu pracovního postupu. Tím je i kuchařský recept. Zde máte kuchařský recept od M. D. Rettigové. Úkoly k receptu - vypracujte je do sešitu (slohová část): 1)Zkus upravit text tak, aby odpovídal dnešnímu jazyku, dnešnímu receptu. 2)Sestav výčet všech potřebných surovin. 3)Doplň pravděpodobnou dobu přípravy pokrmu a počet strávníků

Slohový úkol vyfoťte/oskenujte a odevzdávejte v Teams nebo na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 27. 11. do 14:00.

 

Německý jazyk

Skupina B: Udělejte cvičení v prac. sešitu na str. 12/12, vyfoťte/oskenujte a odevzdejte v Teams nebo na e-mail p.rikovska@zszdounky. do 24. 11. do 16:00. Opisujte do slovníčku slovíčka z učebnice ze str. 25 (od das Alter po die Freundin). Zkontroluji ve škole.

Skupina A: Přeložte do sešitu (Schulheft) věty: Jmenuje se Justine. Je jí šestnáct roků. Bydlí v Praze. Pochází ze Slovenska. Jmenuje se Anton. Je mu třináct roků. Bydlí v Londýně. Pochází ze Švýcarska. Vyfoťte/oskenujte a odevzdejte v Teams nebo na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 26. 11. do 16:00.

Opisujte do slovníčku slovíčka z učebnice ze str. 25 (od das Alter po die Freundin). Zkontroluji ve škole.

 

Dějepis

Projděte si prezentaci. Udělejte si z ní zápis do sešitu. Na posledním slidu najdete otázku, odpověď mi napište do Teams nebo na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 27. 11. do 14:00.

 

Příprava pokrmů - skupina A

Podívejte se na video PYRAMIDA VÝŽIVY. https://www.youtube.com/watch?v=jVl-cAIMjhs

V měsíci listopadu máme v plánu polévky. Říká se, že "polévka je základ". Má dvojí úkol: 1. zahřát žaludek a připravit trávicí ústrojí na přijímání hlavního jídla. 2. Má povzbudit chuť na další pokrm.

Vyfoťte přípravu jakékoliv polévky, na jejíž přípravě jste se během týdne podíleli. V případě, že jste během týdne neměli možnost se podílet na přípravě polévky, napište mi alespoň, jaká polévka je vaše nejoblíbenější. Fotografii nebo odpověďodevzdejte v Teams nebo na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 27. 11. do 14:00.

 

Matematika

Učebnice str. 31/5 e),f); str. 31/10 e),f). Vypočítané příklady i s postupem vyfotíte a odevzdáte v Teams a nebo na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do pondělí 23. 11. do 18:00.

 

Cvičení z matematiky

Učebnice str. 32/11B a) - d); str. 32/14 - slovní úloha (nezapomeňte napsat zápis výpočet i s postupem a odpověď). Vypočítané příklady vyfotíte a odevzdáte v Teams a nebo na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do úterý 24. 11. do 18:00.

 

Fyzika

Vypracujete v pracovním sešitě na str. 15 cvičení 1, 3 (u cvičení 3 pravdivé výroky vybarvíte). Cvičení vyfotíte a odevzdáte v Teams a nebo na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do středy 25. 11. do 18:00.

 

Hudební výchova

Vyhledáte a napíšete si do sešitu: 1) Co je to polyfonie? 2) Co je to fuga? Stačí každé popsat jednou větou. Zápis mi vyfotíte a odevzdáte v Teams a nebo na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do pondělí 23. 11. do 18:00. Kdo chce může psát do Wordu.

 

ZEMĚPIS

- opište si ZÁPIS a vyplňte v pracovním sešitě str. 29 -> pošlete do 26.11 na šk. email nebo Teams

 

Výtvarná výchova

- projeďte si prezentaci a odpovězte, který umělec se vám nejvíce líbil/nebo vás oslovil jeho styl/pobavil + proč (1 věta) do 26.11.

 

Výchova ke zdraví

Dobrý den, informace k předmětu naleznete ZDE.

Práce s počítačem (sk. B)

Dobrý den, informace k předmětu naleznete ZDE.

_______________________________

Období od 16. 11. do 20. 11. 2020

 

VÝUKA DLE ROZVRHU HODIN ( některé vyučovací hodiny videovýuka,v dalších vyučovacích hodinách plnění a odevzdávání úkolů)!

ŘÁDNĚ DODRŽUJTE STANOVENÉ TERMÍNY ODEVZDÁNÍ ÚKOLŮ!

ROVNĚŽ DODRŽUJTE ROZVRH VIDEOVÝUKY!

16. 11. PROJEKTOVÝ DEN - "videovýuka" realizována ne dle rozpisu v daných předmětech, ale s třídními učiteli dle jejich pokynů  (viz e-mail rodičům)

17. 11. státní svátek "Den boje za svobodu a demokracii"

Učivo zadáno na dny 16. 11., 18. 11. - 20. 11.

 

Anglický jazyk

tento týden procvičujeme přítomný čas prostý a každodenní činnosti

naučit slovíčka 1D

nahrát audionahrávku čtení textu dle vlastního výběru

učebnice:

14/1 - naučit slovní zásobu - domácí práce

14/2 - přečíst a přeložit příběh a odpovědět na otázky - do sešitu

15/3a - překreslete tabulku do sešitu

WB: 10/1,2,3,4

do pátku 20.11. do 15h na Messenger

 

Výchova k občanství

Zápis do sešitu:

Tolerance k národnostním menšinám (nadpis)

- zamysli se a odpověz na otázky na str. 77 nahoře nad fotografiemi lidí různé rasy

- najdi si na internetu, co znamenají 4 tučně vytištěné pojmy na boku na str. 77 a napiš si je do sešitu

- udělej si výpisky ze shrnutí dole na str. 78

do 16. 11. do 17 hod. poslat na e-mail reditelka@zszdounky.cz foto, nebo scan úkolů, popř. kdo nemá tuto možnost, pošle alespoň informaci, že jsi dané zadání vypracoval/-a - nebo již můžete zkusit odevzdat v MS Teams

 

Tělesná výchova

Tento týden mám pro vás připravený sportovní kvíz na známky. Odkaz zkopírujete do vyhledávače. Otevře se vám kvíz, kde vyplníte svůj email, na který vám potom pošlu váš výsledek a hlavně budu vědět, kdo kvíz splnil. Kvíz prosím vyplňte do pátku 20. 11.

Prosím ti, kteří mají email, podle kterého nepoznám, o koho se jedná, napište mi na email nebo messenger. Děkuji.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdiPB5fDuuaobBThB3SuXffojEXa9rsvJ2t265RXzgGGGSuPQ/viewform?usp=sf_link

 

Matematika

Opakování Zlomky, desetinná a smíšená čísla - učebnice str. 28/7, 8, 10.

Na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz mi do 16. 11. do 15:00 napište zprávu, že jste cvičení vypracovali. Budeme kontrolovat ve videovýuce.

Připomínám, že tento týden výjimečně bude probíhat videovýuka místo středy 18.11. v pátek 20.11. (skupina B - 1.hod.; skupina A - 2.hod.). Ve čtvrtek videovýuka proběhne normálně. 

 

Fyzika

Vyplňte následující online cvičení: 

https://www.skolasnadhledem.cz/game/3640 - Síla a její vlastnosti

https://www.skolasnadhledem.cz/game/3642 - Skládání rovnoběžných sil

a napište mi do středy 18. 11. do 18:00 na e-mail v.pospisilova@zszdounky.cz počet správných odpovědí a kolik procent jste získali. 

 

Hudební výchova

Na tento týden mám pro vás tematický úkol (17. listopadu - státní svátek): vyhledejte známé písně, které doprovázely Sametovou revoluci (1989). Písně, které najdete mi pošlete do pondělí 16. 11. do 18:00 na e-mail v.pospisilova@zszdounky.cz. Nezapomeňte si písně i poslechnout :) 

 

Práce s počítačem - skupina A

Vytvoř prezentaci nebo obrázkovou koláž na téma 17. listopad 1989. Pokud si vybereš prezentaci, bude obsahovat minimálně 5 snímků (nezapomeň na úvodní snímek, kde bude nadpis a tvé jméno). Pokud si vybereš koláž, můžeš ji vytvořit v libovolném programu (např. Malování je v každém počítači). Jak má vypadat obrázková koláž si najdi na internetu. Úkol posílejte do čtvrtku 19. 11. na e-mail v.pospisilova@zszdounky.cz.

 

Německý jazyk, skupina A

Učte se jednotlivé země německy (vyslovit i napsat) - učebnice str. 20/20

Udělejte cvičení v pracovním sešitu str. 12/12 (Was?=Co?, Wie bitte?=Jak prosím?), cvičení vyfoťte/oskenujte a pošlete na e-mail. p.rikovska@zszdounky.cz do 19. 11. do 16:00.

 

Český jazyk

Mluvnice - Do sešitu mluvnice si napište nadpis Slovesný rod-procvičování. Na šířku sešitu si udělejte dva sloupečky (jeden sloupec=rod činný, druhý sloupec=rod trpný). Zařazujte do sloupečků věty, které jsou zde. Ve větách podtrhněte přísudky. Vyfoťte/oskenujte a pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 20. 11. do 14:00.

Udělejte cvičení v pracovním sešitu str. 52/14 (kontrola ve videovýuce)

Literatura - Opište si do sešitu (literární část) definici pověsti z čítanky na str. 200 (rámeček nahoře)

-přečtětě si v čítance na str. 200 tři krátké pověsti, odpovězte do sešitu (literární část) na otázky: 1.Jaké typické rysy má literární žánr pověst? 2. Jaké společné znaky mají uvedené tři pověsti? 3. V textu o propadlém zvonu se mluví o tajemných zvucích. Co je může způsobovat ve skutečnosti? 4. Jaké další pověsti znáš? ...... Vyfoťte/oskenujte a pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 19. 11. do 16:00.

 

Dějepis

Překreslete si do sešitu jednoduše erb přemyslovské dynastie (je v prezentaci), udělejte si zápis do sešitu podle prezentace. Napište mi na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 20. 11, že jste si udělali zápis do sešitu.

 

Výchova ke zdraví

Dobrý den, informace k předmětu naleznete zde.

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

- zapojení do SOUTĚŽE, proto prosím pečlivě přečtěte zadání

- fotky hotových děl zasílejte na šk. email do 17.11. 

 

ZEMĚPIS

- opište si ZÁPIS a zaznačte do mapky - foto pošlete do čtvrtka 19.11. na šk. email nebo messenger

Přírodopis

ve čtvrtek bude videovýuka

Příprava pokrmů, skupina B

Podívejte se na video PYRAMIDA VÝŽIVY. https://www.youtube.com/watch?v=jVl-cAIMjhs

V měsíci listopadu máme v plánu polévky. Říká se, že "polévka je základ". Má dvojí úkol: 1. zahřát žaludek a připravit trávicí ústrojí na přijímání hlavního jídla. 2. Má povzbudit chuť na další pokrm.

Vyfoťte přípravu jakékoliv polévky, na jejíž přípravě jste se během týdne podíleli. V případě, že jste během týdne neměli možnost se podílet na přípravě polévky, napište mi alespoň, jaká polévka je vaše nejoblíbenější. Fotografii nebo odpověď posílejte na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 20. 11. do 14:00.

__________________________________________________________________________________________________________

Období od 9. 11. do 13. 11. 2020

 

VÝUKA DLE ROZVRHU HODIN ( některé vyučovací hodiny videovýuka,v dalších vyučovacích hodinách plnění a odevzdávání úkolů)!

ŘÁDNĚ DODRŽUJTE STANOVENÉ TERMÍNY ODEVZDÁNÍ ÚKOLŮ!

ROVNĚŽ DODRŽUJTE ROZVRH VIDEOVÝUKY!

 

Anglický jazyk

tento týden budeme procvičovat přítomný čas prostý - otázky

naučit slovíčka 1C

učebnice:

12/1 - přečíst a přeložit příběh

13/3b - doplnit otázky s Do/Does a napsat do sešitu

13/4b,c - seřaďte věty (otázky) a odpovězte na ně do sešitu

WB: 8/1,2,3; 9/4,5

do pátku 13.11. do 15h na Messenger

 

Tělesná výchova

Zkuste vydržet týden a každý den si udělejte 100x snožmo přes švihadlo a 20x dřep.

Síla nepochází z fyzických schopností, ale z nezlomné vůle.“  Mahátma Gándhí

 

Výchova k občanství

Napiš zápis do sešitu:

ODLIŠNOST A PODOBNOST LIDÍ, ROVNOST A NEROVNOST (nadpis)

- jak se lidé od sebe mohou lišit (uč. str. 89 bok nahoře - 3 skupiny)

- zlaté pravidlo "Chovej se..." (uč. str. 89 uprostřed)

- co dodržovat při kontaktu s někým, kdo je "jiný než já" (uč. str. 90 uprostřed - 3 řádky " Práva...", "Každý...", "V domě...)

Hodnocený úkol z učebnice: v uč. na str. 89 dole přečíst příběh, ze str. 90 vypracovat úkol "otazník" nahoře - úkol pošli na e-mail: reditelka@zszdounky.cz do 9. 11. do 17 hod.

Informace, které si zapisujete do sešitu, je samozřejmě potřeba se v rámci možností naučit, zamyslet se nad nimi!

 

Německý jazyk, skupina A i B

Test na číslovky (0-20), zkoušení z představení se - v rámci videovýuky

Opište si z učebnice ze strany 24 slovní zásobu do sešitu-slovníčku (kromě čísel), opisujte pouze slovíčka tučně zvýrazněná, opisujte je i se členy (der, die, das). Slovní zásobu si pro sebe vyslovte, zde je výslovnost.

Poslechněte si nahrávku. Doplňte podle nahrávky cvičení v pracovním sešitu na str. 11/11 a,b. Cvičení vyfoťte/oskenujte a pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz, skupina A do 12. 11 do 16:00, skupina B do 10. 11. do 16:00.

 

Příprava pokrmů, skupina A

Projděte si prezentaci - Potrava a její složky. Zapisujte každý den (od pondělí do pátku), co jíte - sestavte váš jídelníček (snídaně, svačina, oběd, večeře) a zašlete jej na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 13. 11. do 20:00.

 

Český jazyk

Mluvnice - videovýuka (rozdělení na dvě skupiny - Skupina A: úterý 7:45, středa 9:45, Skupina B: úterý 9:45, středa 10:40), téma - Mluvnické kategorie u sloves, slovesný rod, shoda přísudku s podmětem

Sloh - Udělejte cvičení zde, nalepte ho/opište do sešitu (slohová část)

        - Opište si do sešitu (slohová část) osnovu popisu pracovního postupu

        - Udělejte cvičení v pracovním sešitu str. 59/10 a,b

Obě cvičení vyfoťte/oskenujte a pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 12. 11. do 16:00.

Literatura - Vypracujte pracovní list - jména bohů i s jejich charakteristikou budou napsána v sešitu (literární část) - nadpis: Báje, řecká mytologie. Řešení 2. úkolu pracovního listu (jména bohů s charakteristikou) vyfoťte/oskenujte a pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 13. 11. do 14:00.

                 -  Přečtěte si v čítance na str. 80-81 příběh Perseus. Do e-mailu mi připište, jak si myslíte, že by mohl Perseův příběh pokračovat (2-3 věty).

 

Dějepis

10. 11. - videovýuka - test (Přicházejí Slované, Sámova říše, Velká Morava)

Projděte si prezentaci, udělejte si z ní zápis (od 3. strany) - neopisujte pověsti! Kontrola zápisu ve videovýuce.

Určete, co zobrazují kresby na 5., 8. a 9. straně prezentace. Vaše návrhy mi napište na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 13. 11. do 14:00.

 

Přírodopis

Téma: Ryby - úkolem je zapsat zápis do sešitu nebo vytisknout a nalepit ho tam a  naučit se popis vnější a vnitřní stavby ryb dle obrázku8 a 10 v učebnici na stranách 9 a 10. O splnění úkolu mě budete informovat na mail: j.smazilova@zszdounky.cz dne 9. 11. do 16 hodin. 

Zápis - Ryby

 

Matematika

Opakování - Porovnávání zlomků. Učebnice str. 21/5B, 21/D (přečíst růžový rámeček pod cvičením a podle něho porovnávat).

Vypracovaná cvičení vyfotíte a pošlete mi na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do pondělí 9. 11. do 18:00.

 

Cvičení z matematiky

Zlomky, desetinná čísla - učebnice str. 24/5B, 6B. 

Vypracovaná cvičení vyfotíte a pošlete mi na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do úterý 10. 11. do 18:00.

 

Fyzika

Vypočítáte následující slovní úlohy:

1) Zjisti svou hmotnost a vypočítej, jakou silou jsi přitahován k Zemi.

2) Vypočítej, jakou silou je k Zemi přitahována aktovka, která váží 6 kg.

Uveď vždy postup - vzoreček, dosazení, výsledek a odpověď.

Vypracované úlohy vyfotíte a pošlete mi na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do středy 11. 11. do 18:00.

 

Hudební výchova

Vyhledáte si, co je to kánon (v souvislosti s hudební výchovou, stačí jedna věta) a napíšete alespoň jednu konkrétní píseň, která se dá zpívat jako kánon (většinou jsou to lidové písně).

Úkol mi pošlete do pondělí 9. 11. do 18:00 na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz.

 

Práce s počítačem

Dobrý den, informace k předmětu naleznete ZDE.

 

Výchova ke zdraví

Dobrý den, informace k předmětu naleznete ZDE.

 

ZEMĚPIS

- Opište si ZÁPIS a vypracujte str. 27 v pracovním sešitě

- Tu mi pošlete do 12.11. na šk. email nebo messenger

- Kdo nepsal písemku, bude zkoušený ústně v online hodině na probrané učivo (ne na orientaci)

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

- Na následujících 14 dní nás čeká zapojení do SOUTĚŽE, proto prosím pečlivě přečtěte zadání

- fotky hotových děl zasílejte na šk. email do 17.11. 

_______________________________________________________________________________________________________________

Období od 2. 11. do 6. 11. 2020

VÝUKA DLE ROZVRHU HODIN ( některé vyučovací hodiny videovýuka,v dalších vyučovacích hodinách plnění a odevzdávání úkolů)!

ŘÁDNĚ DODRŽUJTE STANOVENÉ TERMÍNY ODEVZDÁNÍ ÚKOLŮ!

ROVNĚŽ DODRŽUJTE ROZVRH VIDEOVÝUKY!

 

Tělesná výchova 

Úkol pro tento týden bude velmi jednoduchý. Každý má určitě svou oblíbenou hudbu. Pusťte si ji nahlas a jen tak si zatancujte, hýbejte se, vnímejte hudbu i vaše tělo.  Součástí tělesné výchovy je i umění relaxace (spíše pro kluky, kteří zřejmě nebudou chtít tancovat). Dejte mi vědět, jak se vám úkol líbil a jak jste si vedli :-)

 

Anglický jazyk 

učebnice:

10/3a - přečíst, 3b - napsat měsíce do sešitu, 3c - přepsat číslovku slovy do sešitu

10/5b - přepiš datum slovy do sešitu

naučit slovíčka 1B

WB: 6/3,4,5; 7/6,7

do pátku 6.11. do 15h na Messenger

Výchova k občanství

Proveď zápis do sešitu:

Lidská práva

 • Pojem lidská práva (uč. str. 88 shrnutí dole)
 • Lidská práva jsou: (uč. str. 87 – bok – 4 body nahoře)
 • Dokumenty týkající se lidských práv (uč. str. 87 uprostřed – dokumenty z roku 1789 a 1948, uč. str. 88 dole – dokumenty v ČR a EU, uč. str. 88 dole obrázek – dokumenty z roku 1966 + dokument zahrnující dokumenty z roku 1948 a 1966)

Podívat se/přečíst si současné znění lidských práv (uč. str. 87 – obrázek dole) a která lidská práva jsou nejvýznamnější a která práva s těmito souvisí (uč. str. 88 – na boku uprostřed).

Do 2. 11. do 17 hod. napsat na email reditelka@zszdounky.cz , že jsi vypracoval zápis do sešitu.

Přírodopis

Téma: Kruhoústí a paryby - odpověz na otázky v online cvičení, nech si ho vyhodnotit, obrazovku s hodnocením vyfoť a odešli na mail:j.smazilova@zszdounky.cz dne 2. 11. do 12,00 hodin.

odkaz na online cvičení je: https://www.skolasnadhledem.cz/game/3215

 

Příprava pokrmů, skupina B

Projděte si prezentaci - Potrava a její složky. Zapisujte každý den (od pondělí do pátku), co jíte - sestavte váš jídelníček (snídaně, svačina, oběd, večeře) a zašlete jej na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 6. 11. do 20:00.

 

Německý jazyk, skupina A i B

Představte spolužáka/spolužačku ze třídy ve větách (jak se jmenuje, kolik jí/mu je roků, kde bydlí, odkud pochází) - napište to do sešitu (kontrola v následující videovýuce)

Vyplňte cvičení-opište/nalepte do sešitu. Cvičení mi pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz. Skupina A do 5.11. do 14:00, skupina B do 3.11. do 14:00.

Test na číslovky (0-20) - skupina A 11.11, skupina B 9.11.

 

Dějepis

Učte se na písemku (Příchod Slovanů, Sámova říše, Velká Morava). Velkou Moravu dobereme ve videovýuce, zopakujeme na písemku.

Úkol, pokyny zde.

 

Český jazyk

Mluvnice - videovýuka - rozdělení na dvě skupiny (viz e-mail/messenger), téma- mluvnické kategorie u sloves, slovesný rod, 4.11 - pravopisné cvičení na koncovky přídavných jmen (test)

Sloh - napište si do sešitu (slohová část) datum, nadpis - Popis pracovního postupu, opište si zápis

-pracovní sešit str. 60/11 - očíslujte pořadí vět popisu, přímo do e-mailu mi napište pořadí popisu (např. 1,8,4 atd...) e-mail - p.rikovska@zszdounky.cz, pošlete do 6. 11. do 13:00.

Literatura - poslechněte si nahrávku od začátku do 13. min. 30. s. Poté udělejte úkoly, odpovězte na otázky. Odkaz na nahrávku zde - https://www.youtube.com/watch?v=2Q2499YV8dI Úkoly zašlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 6. 11 do 13:00.

  

Matematika

Vypracujete opakování na rozšiřování a krácení zlomků (viz níže). Opakování bude na známky. Vyfotíte nebo vyplníte přímo ve Wordu a pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do pondělí 2. 11. do 18:00. 

Opakování - rozšiřování a krácení zlomků.

 

Cvičení z matematiky

Porovnávání zlomků - učebnice str. 19/1, 2. Probírali jsme minulou hodinu. 

Vypracovaná cvičení vyfotíte a pošlete mi na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do úterý 3. 11. do 18:00.

 

Fyzika

Nové učivo - Rovnováha dvou sil - do sešitu nadpis Rovnováha dvou sil a datum 4. 11. Pod nadpis si opíšete žlutý rámeček z učebnice ze strany 43. Pod zápis si nakreslíte obrázek 1.40 z učebnice na str. 44 (stačí pouze šipky vpravo a poté popsat: F1 = 2 N, F2 = 2 N a F = 0).

Do středy 4. 11. do 14:00 mi pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz zprávu, že jste provedli zápis do fyziky. 

 

Hudební výchova

Vyberte si jednu z oblíbených písniček a zkuste ji zařadit do hudebního žánru (např. pop, rock, metal, lidová píseň, rap atd.)

Na e-mail v.pospisilova@zszdounky.cz mi do 2. 11. do 14:00 napíšete název písničky (i autora) a žánr, do kterého byste ji zařadili.

 

Práce s počítačem - skupina A

Úkol č. 1: Napiš alespoň 3 webové vyhledávače, které můžeme použít k vyhledávání informací na internetu.

Úkol č. 2: Jaká je nejkratší trasa z Kojetína do Kroměříže (chceme jet autem)? Stačí napsat pouze, kolik je to km. Použij www.mapy.cz (Plánování - Start: Kojetín, Cíl: Kroměříž)

Odpovědi mi pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do 2. 11. do 16:00.

 

Výtvarná výchova

- seznamte se s pojmem KALIGRAFIE :) 

- fotku hotového úkolu mi pošlete na šk. email m.horakova@zszdounkycz do čtvrtka 5.11

 

Zeměpis

- vytiskněte PRACOVNÍ LIST , doplňte (z učebnice) a nalepte do sešitu (kdo nemá možnost tisku, přepíše KROMĚ vzniku USA - to ne) - pošlete fotku vyplněného a nalepeného listu na šk. email m.horakova@zszdounkycz do čtvrtka 5.11.

- pokračujte ZÁPISEM do sešitu

- v pátek - online test (obecné informace o Americe) + zkoušení z orientace (2 žáci)

- DOPORUČUJI (učebnice str. 39-41)

-> online test kolonizace Ameriky 

-> video o Údolí smrti 

 

 Výchova ke zdraví

Informace k předmětu naleznete v přiloženém dokumentu.

 

_______________________________

Období od 26. 10. do 30. 10. 2020

26. 10. a 27. 10. mimořádné volné dny žáků

28. 10. státní svátek

29. 10. a 30. 10. podzimní prázdniny žáků

 

Milí žáci, během volných dnů a prázdnin si odpočiňte, nezapomeňte trávit i čas na čerstvém vzduchu. :-)

Pokud se situace nijak nezmění, 2. 11. ráno zde najdete zadání úkolů na týden!

Hezké podzimní dny! :-)

_________________________________________

Období od 19. 10. do 23. 10. 2020

 VÝUKA DLE ROZVRHU HODIN ( některé vyučovací hodiny videovýuka,v dalších vyučovacích hodinách plnění a odevzdávání úkolů)!

ŘÁDNĚ DODRŽUJTE STANOVENÉ TERMÍNY ODEVZDÁNÍ ÚKOLŮ!

ROVNĚŽ DODRŽUJTE ROZVRH VIDEOVÝUKY!

 

Anglický jazyk

učebnice: 

9/6 - opravte věty a napište je v záporu i v kladné větě

9/7 - napište pravdivé věty 

10/1 - vypište si do sešitu měsíce a jejich české názvy

10/2b - doplňte do vět měsíce

workbook:

4/1, 2, 3

vše odeslat na messenger do středy 21.10. do 16h

 

Tělesná výchova (děvčata i chlapci)

Pojďme se všichni společně hecnout a zabránit tak nechtěnému přibírání kil. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) by každý člověk měl denně mít alespoň 45 minut pohybové aktivity (počítá se i svižná aktivní chůze se psem například). Zkuste toto pravidlo dodržet plus si 3x za týden zacvičte. Jak? Třeba takto:

30s cvičíš a následně pak máš 15s pauzu mezi cviky. Dohromady bude 8 cviků. Půjdete 2 série. Mezi sériemi (po odcvičení všech 8 cviků) si dáte 2 minuty pauzu. Cviky jsou následující:

1. Švihadlo - snožmo

2. Skipink

3. Panák

4. Dřepy (nezapomeň, jak se správně dřep dělá)

5. Výpady vpřed (střídejte nohy)

6. Vzpor ležmo na předloktích (plank, prkno) Pozor na prohýbání se v bedrech - kdo by už cítil, že nemůže, tak u tohoto cviku výdrž jen 15s - 20s

7. Kliky (pánské, dámské - jak, kdo se cítí)

8. Leh na záda - zvedání pánve

Nezapomeň, že po každém cvičení následuje pořádný STREČINK (protažení). Své výkony, poznámky či připomínky mi posílejte na email nebo messenger. Když k tomu přidáte i svou fotku při jakékoli pohybové aktivitě, budu ráda. Tak jdeme na to :-)

Na závěr ještě jedno životní krédo Emila Zátopka motivující nejen ve sportu: "Nemůžeš? Přidej!"

 

Výchova k občanství

Mezilidská komunikace - vyplň pracovní list (viz odkaz níže) a vlep ho do sešitu, nebo úkoly do sešitu přepiš.

Mezilidská komunikace - pracovní list

Na e-mail: reditelka@zszdounky.cz pošli 19. 10. do 14 hod. zprávu, že ses seznámil s úkoly v pracovní listě.

Kdo ve škole neodevzdal úkol - erb, pošle mi jeho foto, nebo erb zpracovaný na PC bezodkladně, nejpozději do 19. 10. 12 hod.

 Chceš-li získat jednoduše "1", pošli mi na výše uvedený e-mail nějakou zajímavou aktualitu, pokud jsi ji již neprezentoval ve škole.

 

Matematika

Nové učivo - Krácení zlomků - do sešitu nadpis Krácení zlomků + datum 19.10. V učebnici na str. 15 dole je rámeček, který si opíšete do sešitu pod nadpis. Dále do sešitu uděláte cvičení A na str. 15.

Do pondělí 19. 10. do 14:00 mi pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz zprávu, že jste se seznámili s úkolem do matematiky. Cvičení A si zkontrolujeme v úterý ve videovýuce.

 

Cvičení z matematiky

Opakování - Rozšiřování zlomků - k zopakování rozšiřování zlomků uděláte v učebnici cvičení na str. 14/5 a str. 15/9.

Vypracovaná cvičení vyfotíte a pošlete mi na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do úterý 20. 10. do 18:00.

 

Fyzika

Nové učivo - Znázornění síly - do sešitu nadpis Znázornění síly a datum 21. 10. Pod nadpis si opíšete horní žlutý rámeček z učebnice str. 36. Dále si přečtete v učebnici str. 35. Toto učivo budeme probírat v pondělí ve videovýuce. 

Do středy 21. 10. do 14:00 mi pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz zprávu, že jste se seznámili s úkolem do fyziky. 

 

Hudební výchova

Vyberete si jeden z těchto tanců: waltz, tango, valčík, samba, cha-cha, jive, polka. Napíšete k němu krátkou charakteristiku (název, popis - rytmus, kde a kdy vznikl, atd.). Minimálně 4 informace. 

Úkol pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do 19. 10. do 18:00.

 

Práce s počítačem - skupina A

 Vyhledávání informací na internetu. V příloze máte zadání úkolu. Odpovědi můžete psát přímo do Wordu a nebo ručně na papír a vyfotit. 

Úkol pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do 19. 10. do 18:00.

 

 VÝTVARNÁ VÝCHOVA

-přečtěte si něco o KUBISMU a zkuste na A4 namalovat/nakreslit cokoli v tomto stylu!

- fotky hotových děl mi pošlete na šk. email m.horakova@zszdounky.cz do 22.10. - NA ZNÁMKY

 

BODOVÁNÍ - SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ FOTKU 

- na šk. email nebo messenger mi pošlete číslo fotky, která se Vám líbí nejvíce

 

ZEMĚPIS

- opsat ZÁPIS a vypracovat ÚKOL -> poslat vyfocené na šk. email m.horakova@zszdounky.cz do 22.10.

- ONLINE ATLAS (pro procvičování orientace)

- procvičení -> AMERIKA

 

Přírodopis

Téma: Opakování - bezobratlí - na straně 6 v učebnici vypracuj úkol 4 přímo do emailu a odešli na j.smazilova@zszdounky.cz v pondělí 19. 10. do 10,30 h. 

 

Český jazyk

MLUVNICE - videovýuka 20. a 21. 10. - Slovesné tvary, mluvnické kategorie-časování

SLOH - zadání zde (vše bude zapsané v sešitu, ve slohové části), oskenujte/vyfoťte a zašlete do 22. 10. do 14:00 na email p.rikovska@zszdounky.cz

LITERATURA - práce s textem zde. Odpovídejte přímo do dokumentu, dokument vytiskněte a založte do složky. Pokud nemáte možnost tisknout, zapište odpovedi z pracovního listu do sešitu - literární část (nadpis-název díla + autor). Vypracované/oskenované/vyfocené pošlete do 22. 10. do 14:00 na email p.rikovska@zszdounky.cz

 

Příprava pokrmů, skupina B

Zašlete mi fotografii libovolného pokrmu, s jehož přípravou jste alespoň trochu pomáhali nebo který jste sami připravovali. Do e-mailu připište, jak jste se na přípravě pokrmu podíleli. Zasílejte na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 22. 10. do 14:00.

 

Německý jazyk, skupina A i B

SKUPINA B - 19. 10. videovýuka - číslovky, časování sloves, SKUPINA A - 21. 10. videovýuka - číslovky, časování sloves

-naučte se německy vyjmenovat i zapsat čísla 0-20, naučte se časování sloves wohnen, kommen, heißen, sein - máme zapsáno v sešitu. (test/zkoušení po podzimních prázdninách).

-pracovní sešit str. 10/6 - udělat cvičení, vyfotit/oskenovat a poslat na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz (skupina A do 22. 10. do 14:00, skupina B do 20. 10. do 14:00).

 

Dějepis

20.10. - videovýuka - Velká Morava

Podívejte se na krátké video: https://www.youtube.com/watch?v=9NPkwutR5H4

Pomozte bratrům Konstantinovi a Metodějovi dojít až na Velkou Moravu prostřednictvím této hry: https://dejiny.ceskatelevize.cz/208552116230010/video/, napište mi na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 23. 10. do 13:00, jak jste dopadli.

Přepiš si své křestní jméno do hlaholice (do sešitu). Tabulka se znaky hlaholice se nachází zde. Jméno vyfoť/oskenuj a pošli na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 23.10. do 13:00.

Výchova ke zdraví, 19.10.2020 - 23.10.2020, VII. ročník

Dobrý den,
informace naleznete v přiloženém dokumentu, který je ve formátu pdf.
S pozdravem HORÁK.
PS: Do elektronické žákovské knížky jsou postupně doplňovány všechny Vaše známky a různé informace za 1. pololetí školního roku 2020/2021. 

________________________________

Období od 14. 10. do 16. 10. 2020

 VÝUKA DLE ROZVRHU HODIN ( některé vyučovací hodiny videovýuka,v dalších vyučovacích hodinách plnění a odevzdávání úkolů)!

ŘÁDNĚ DODRŽUJTE STANOVENÉ TERMÍNY ODEVZDÁNÍ ÚKOLŮ!

ROVNĚŽ DODRŽUJTE ROZVRH VIDEOVÝUKY!

 

Přírodopis

 Systém organismů - budeme pokračovat v probírání při videovýuce ve čtvrtek. Další téma budou strunatci.

 

ZEMĚPIS

- přečíst v učebnici – vodstvo str. 26/27

- úkoly  do 16.10.  -> poslat vyfocené na šk. email m.horakova@zszdounky.cz

 1. a) doplnit do slepé mapky veškeré vodstvo
 2. b) vyplnit tabulku PŘÍRODNÍ PODMÍNKY pomocí učebnice str. 28-30 + vlepit do sešitu /kdo nemá tiskárnu, tak opsat)

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

- zkuste se vžít do role fotografa a zachytit nějaký PODZIMNÍ "DETAIL" (list, plod, dýně, kapky deště... kreativitě se meze nekladou) fotku dále zkuste upravit ve filtru

- fotky mi pošlete na messenger (ty nejlepší se vytisknou a vystaví)

 

Tělesná výchova

Mám pro vás takovou výzvu. Zkuste pokaždé, když půjdete z toalety, si udělat nějaký cvik (například 5 kliků, 5 dřepů, 5 angličáků, 5 panáků,...). Každý den se zaměřte na jinou partii těla. Uvidíte, jak si po týdnu budete připadat silnější. Do výzvy klidně zapojte i ostatní členy rodiny :-)

V pátek 16. 10. mi dejte vědět na email, jak jste si vedli.

 

Fyzika

Do sešitu si napíšete datum 14. 10. a nadpis: Síla a její měření. Jako zápis si napíšete odpovědi na otázky: 1) Čím měříme sílu? 2) Jaká je jednotka síly? 3) Jak značíme sílu (kterým písmenem)? Odpovědi najdete v učebnici na str. 32. Zápis vyfotíte a pošlete na e-mail: v.pospisilova@zszdounky.cz do středy 14.10. do 14:00.

Dále v pracovním sešitě str. 12/3 - zkontrolujeme ve videovýuce 19.10. 

 

Český jazyk

MlUVNICE - 14. 10. - videovýuka, téma: Slovesné tvary

SLOH

Poslední hodinu jsme si zadali úkol vytvořit vlastní obrázkovou osnovu vypravování (např. zážitek z prázdnin). Oskenujte/vyfoťte mi vaši obrázkovou osnovu a zašlete na email p.rikovska@zszdounky.cz do 15. 10. do 14:00.

Dokončete vypravování, které se nachází zde. Použijte prostředky, které jsou pro vypravování typické (slohový sešit). Pište přímo do dokumentu nebo do sešitu. Zašlete na email p.rikovska@zszdounky.cz do 15. 10. do 14:00.

LITERATURA

Podívejte se na ukázku ze zfilmované Kytice (od 36. min. 50 s. do 44. min. 20. s.). https://www.youtube.com/watch?v=JpiAQVwrJhY 20. 10 ve videovýuce se budu ptát, jak na vás ukázka z filmu zapůsobila, jaké pocity vyvolala.

Přečtěte si ukázku prozaického textu, vypracujte úkoly k textu přímo do dokumentu a zašlete mi na email p.rikovska@zszdounky.cz do 16. 10. do 14:00.

Německý jazyk, skupina A

1.učebnice str. 19/17 - přečíst informace o jednotlivých lidech, doplnit tužkou tabulku pod tím. Name=jméno, Land/Herkunft=země, Stadt/Ort=město, Alter=věk (zkontrolujeme ve videovýuce)

2.napsat do sešitu (Schulheft) - datum 15. Oktober, Plan: časování sloves - přepsat níže uvedené časování, vyfotit/oskenovat a poslat zápis na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 15.10. do 14:00

             wohnen (bydlet)         kommen  (pocházet)        heißen (jmenovat se)      sein (být)

ich (já)       wohne   (bydlím)        komme (pocházím)          heiße  (jmenuji se)               bin (jsem)

du (ty)       wohnst   (bydlíš)         kommst (pocházíš)          heißt   (jmenuješ se)            bist  (jsi)

er, sie         wohnt    (bydlí)           kommt  (pochází)            heißt  (jmenuje se)              ist (je)

(on, ona)

 

Dějepis

Podívejte se na krátké video https://www.youtube.com/watch?v=TGKV84pzdco 

-učebnice str. 23 - udělejte si krátký zápis do sešitu (Jaké nájezdy neustále trápily Slovany? Kdo to byl Sámo? Kdo porazil Avary? Kdy vznikla Sámova říše? Kdo a kdy vyhrál bitvu u Vogastisburgu, kdo byl poražen? Kdy došlo k zániku Sámovy říše?)

Vyfoťte/oskenujte zápis, pošlete na e-mail p.rikovska@zszdounky.cz do 16. 10. do 14:00.

Výchova ke zdraví, 12.10.2020 - 16.10.2020, VII. ročník

Dobrý den,
informace naleznete v přiloženém dokumentu, který je ve formátu pdf.
S pozdravem HORÁK.