Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole.

Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci. Věříme, že spolupráce a partnerská komunikace škol a rodičů se vyplácí, a to oběma stranám. A proto vznikla značka Rodiče vítáni, značka pro školy otevřené rodičům. Značka, podle které poznáte dobrou školu.

Značka je podporována webovými stránkami www.rodicevitani.cz, které nabízí vyučujícím, rodičům, ale i široké veřejnosti inspirativní články a videa, semináře, diskusní fórum, sdílení zkušeností ze spolupráce s rodiči. Na tomto webu také najdete mapu aktivních škol, které splňují jasná kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce. Škola se může certifikovat sama nebo ji mohou nominovat rodiče.