Projekty Hrdé školy

Celá naše škola se i letos od září zapojuje do jedinečného projektu ‚Hrdá škola‘, který nejen pro žáky, ale všechny ve škole připravuje zajímavé projekty. Posilujeme vztahy mezi žáky, učiteli a celou komunitou. Navíc si zpestříme školní rok netradičními aktivitami a zažijeme školu trochu jinak. Svými nápady se žáci také zapojí do slosování o ceny.
V září žáci oslavili společně ‚DEN ŠKOLNÍKA‘ a rozhodli se vzdát našemu panu školníkovi hold písničkou, kterou mu děvčata VIII. třídy sama složila a všichni společně jsme ji pak zazpívali na dvoře školy za hudebního doprovodu jednoho z našich žáků. Poděkovali jsme panu školníkovi za jeho práci, kterou pro nás všechny ve škole dělá a předali mu malý čokoládový dárek. Zaručeně jsme ho mile překvapili.
V říjnu nás čekal ‚SUIT-UP-DAY‘, kdy chodby naší školy ožily elegantně a stylově oblečenými žáky a všichni si to náramně užili.
V listopadu ‚Hrdá škola‘ vyzývala žáky ke kreativitě. Měli za úkol přinést své učebnice a svačinu jiným způsobem než v batohu a nápady byly vskutku originální. Tak proběhl na naší škole další zábavný den ‚DEN BEZ BATOHŮ‘.
Prosinec byl pro nás na škole ve znamení dobrých skutků. Každá třída si vybrala někoho, komu chtěla na Vánoce udělat radost a potěšit ho ‚Vánočním dobrým skutkem‘. Žáci si zvolili vlastní formu a způsob, jak dobré skutky vykonat. Věříme, že všechny potěšili.
V letošním roce máme před sebou další speciální dny, kterými zaženeme každodenní stereotyp a moc se na ně těšíme.

Bc. Pavla Horáková

DEN ŠKOLNÍKA