Aktuality

Vzhledem k tomu, že situace související s COVID-19 se v ČR zhoršuje,  pomalu začíná typické podzimní období, kdy se u žáků objevuje podzimní nachlazení - rýma, kašel apod., škola doporučuje, aby ve společných prostorách školy žáci používali roušky (viz https://www.msmt.cz/nejcastejsi-dotazy-ke-skolstvi-a-koronaviru-1 ). Pro tento případ by žáci u sebe měli mít dvě roušky na výměnu a sáček na jejich odložení.

V tuto chvíli se nejedná o  nařízení, je na zvážení a zodpovědnosti rodičů, zda toto doporučení podpoří. Je však v zájmu nás všech, abychom co nejlépe chránili své zdraví a nemuseli jednotlivé třídy, oddělení, či dokonce celou školu uzavírat z důvodu šíření nemoci, či nařízené karantény.

Dle současného vyjádření hygieniků je velmi pravděpodobné, že během září, možná už od příštího týdne, bude nošení roušek ve společných prostorách školy celostátně povinné, nedojde-li k nějakému rapidnímu zlepšení situace.

Děkujeme za pochopení a spolupráci a přejeme všem hodně zdraví.