Aktuality

Na základě výzvy KHS (viz níže) žádáme rodiče našich žáků, aby nás informovali, pokud se jejich dítě nebo někdo z dítěti blízkých osob vrátil z regionů s výskytem onemocnění COVID - 19, a aby v takovém případě nechali své dítě po maximální inkubační dobu (tj. 14 dnů po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výuky. V takovém případě bude absence žákovi omluvena z důvodů epidemiologických. Děkujeme za pochopení a zodpovědný přístup.

Mají-li obavy z případné nákazy onemocněním COVID - 19 i rodiče žáků, kteří se v žádné z rizikových oblastí nevyskytovali, nebo nebyli v kontaktu s rizikovými osobami, mohou rovněž ponechat své dítě 14 dní v režimu domácí výuky, o čemž je však nutné informovat školu. Absence bude omluvena také z důvodů epidemiologických.

Doplnění výzvy KHS (celá výzva viz odkazy níže):

V rámci předběžné opatrnosti považuje KHS celou Itálii za rizikovou oblast.

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně pro své občany zřídila telefonní linku 724 221 953 a 577 006 759, které jsou k dispozici každý den od 7:00 do 19:00 hodin a v případě dotazů e-mail: covid19@khszlin.cz

Pro osoby bez obtíží a vracející se z Itálie je na webových stránkách

(www. khszlin.cz) dotazník s poučením, který je možné vyplnit v případě, že byste se na výše uvedené linky nedovolali.

Prosím mějte trpělivost, vzhledem ke končícím jarním prázdninám ve Zlínském kraji jsou jednotlivé linky přetížené.

 

Více informací naleznete:

http://www.mzcr.cz/

http://www.khszlin.cz/

http://www.msmt.cz/

 

Sledujte také naše webové stránky www.zszdounky.cz, kde budeme doporučení k nákaze koronavirem průběžně aktualizovat.

 

Mimořádné_opatření_-_hraniční_kontroly.pdf

9.3.Leták - vícejazyčný.pdf

Mimořádné_OPP_-_karanténní_opatření_pro_občany_ČR_po_návratu_z_Italské_republiky.pdf

Výzva Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně.pdf

Výzva obyvatelům a institucím Zlínského kraje.pdf

Základní zásady v období zvýšeného výskytu respirací.pdf